Міст Патона в Києві (http://photo.unian.net/ukr/themes/1661/?fp=240)
Інститут електрозварювання ім. Є. О. Патона ПАН України (Київ)
Практично кожного дня ми стикаємося з явищем дугового розряду або його наслідками. Це і маленькі «сонця», які палають у руках робітників на будмайданчиках, і звичайні петлі, приварені до дверей у вашій оселі. Саме завдяки зварюванню фізичне явище «луговий розряд» набуло такого поширення. Безперечний світовий авторитет України в цій галузі забезпечили роботи вчених Інституту електрозварювання ім. Є. О. Патона.
У багатьох місцях пострадянських країн розташовані монументи з танком Т-34 — кращим танком Другої світової війни. Таке визнання танк отримав багато в чому завдяки новітній на той час технології зварювання броні, яку розробив засновник та перший директор інституту академік Євген Оскарович Патон.
На фото — відомий суцільнозварний міст Патона у Києві. Цей міст Американське зварювальне товариство визнало видатною зварною конструкцією XX ст.
Президент НАНУ академік Борис Євгенович Патон, який зараз очолює інститут, гідно продовжив справу свого батька. Під його керівництвом розроблені не тільки «звичайні» засоби зварювання для промисловості — новітні технології застосовуються в космосі й навіть для зварювання живих тканин. (Ф.Я.Божинова, фізика 9кл)
Комментариев нет:
Отправить комментарий